Środki chemiczne i dezynfekcja uli


Środki chemiczne i dezynfekcja uli:

Systematyczna dbałość o higienę ula jest bardzo ważnym elementem w ochronie pszczół. Dzięki dbałości o higienę w ulu zmniejszamy ryzyko powstania chorób pszczół i czerwi. Jest to jeden z nielicznych i skutecznych metod ochrony przed chorobami.

Nasz sklep posiada wiele skutecznych środków dzięki którym szybko i skutecznie zachowają Państwo czystość w ulu. Posiadamy środki takie jak np. preparaty do usuwania pozostałości miodu, szybkiej dezynfekcji powierzchni czy aromatyzacji uli. Ponadto w ofercie posiadamy również inne środki chemiczne jak np. rojowabniki, sodę kaustyczną czy siarkę mieloną, dzięki czemu będzie można kompleksowo zadbać o porządek i higienę na terenie swojej pasieki.

Odkażanie uli – konieczne i skuteczne

Dezynfekcja ula powinna być przeprowadzona po zimie, jeśli doszło do całkowitego osypu w pasiece. Jest ona konieczna także wtedy, gdy w wyniku zwalczania warrozy, pszczoły przenosimy z jednego ula do drugiego. By przywrócić ul do sprawności, należy dokładnie go oczyścić, a następnie zamknąć. Dezynfekcja uli styropianowych musi być przeprowadzona z wykorzystaniem sprawdzonych środków i jest jedną z najważniejszych czynności higienicznych w pasiece. Niekiedy odkażanie przeprowadza się także poprzez ogień, jednak wiąże się to z powstaniem specyficznej woni spalenizny i ryzykiem zniszczenia ula. 

Dezynfekcja uli drewnianych powinna być przeprowadzana możliwie często – ramki należy odkażać każdorazowo przed wprawieniem węzy, a ule przed zasiedleniem nową rodziną. W tym przypadku możemy skorzystać ze wspomnianego już opalania bądź użyć dedykowanych środków odkażających, które są zdecydowanie bardziej bezpieczne. 

Środki do dezynfekcji uli 

Środek do dezynfekcji uli będzie nam niezbędny nie tylko w czasie mycia jego wnętrza, ale także oczyszczania miodarki po skończonym miodobraniu, narzędzi oraz innego osprzętu, który musi przeczekać do następnego sezonu. Konieczne jest dokładne umycie i odkażenie powierzchni, by nie rozmnażały się na nich bakterie i wszystko mogło być ponownie wykorzystane. 

Dezynfekcja uli to standardowe działanie, które nie musi wiązać się wyłącznie z chorobami. W naszym asortymencie znajdziesz także preparaty do usuwania pozostałości miodu czy do wabienia rojów pszczół, które ułatwią twoje prace pasieczne.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania