APIFARMA - PREPARAT DLA PSZCZÓŁ - OP. 1000ML
APIFARMA - PREPARAT DLA PSZCZÓŁ - OP. 1000ML
Probiotyk do zastosowania jako dodatek paszowy który poprawia zdrowie i kondycję pszczół. Zwiększa żywotność robotnic oraz ogranicza wytwarzanie chorobobójczej mikroflory.
Apifarma jest środkiem do dodania do paszy albo wody.
Zalety stosowania Apifarma:
- Poprawa kondycji osłabionych rodzin
- Zwiększa żywotność robotnic
- Poprawia układ trawienny, zwiększa ich strawność
- Wspomaga zachowanie higieny w ulu
- Niweluje zatrucia pokarmowe
- Obniża występowanie zatrucia pokarmowego
Dzięki stosowaniu apifarmy na bazie pożytecznych mikroorganizmów w nim występujących które wspólnie się wspierają i wypierają chorobobójczą mikroflorę. Dzięki temu preparatowi wprowadzamy dobrostan w pasiece.
Stosowanie:
Opryski ula i pszczół - Rozcieńczyć preparat w proporcji 100ml / 5 litrów wody (starcza na około 10 rodzin). Zalecany cały oprysk gniazda wraz z pszczołami. Jeśli pszczoły mają oznaki choroby, opryskać zewnętrzną część ula wraz z otoczeniem. Zalecane pracę najlepiej wykonać opryskiwaczem ciśnieniowym.
Dodatek do wody pitnej - Preparat rozcieńczać w proporcji 1/100 czyli 1l apifarmy z 100 litrami wody. Dla jednej rodziny 10-50ml na 1 litr wody (ilość środka zależy od indywidualnej oceny kondycji pszczół).
Dodatek do syropu
W okresie wiosennym i jesiennym - ApiFarma 2L/100L syropu
W sezonie - ApiFarma 1L/100L syropu. Dla lepszej skuteczności i większych rezultatów wraz z podkarmianiem opryskiwać co 3-4 tygodnie.
Biodezynsekcja
Rozcieńczyć 500ml apifarmy z 3 litrami wody (starczy na około 10 uli). Po usunięciu zanieczyszczeń z ula spryskać całe wnętrze wraz z ramkami oraz miejsca gdzie pojawia się pleśń. Spryskiwać porażony czerw i dezynfekować narzędzia pracy. Spryskiwać ule przed zasiedleniem odkładów.
ApiFarma jest środkiem gotowym do użytku po rozcieńczeniu
Po otwarciu przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (lodówka). Chronić przed dziećmi
Stosowanie preparatu nie wiąże się z przestrzeganiem okresu karencji, ponieważ środek jest w pełni nie szkodliwy.
Nie ma okresu karencji i prewencji.
Okres karencji: czas, który powinien upłynąć od dnia zastosowania środka ochrony roślin do dnia zbioru roślin lub produktów roślinnych przeznaczonych do konsumpcji
Podstawa prawna Art. 2. ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o ochronie roślin (tj. Dz.U. z 2008 r. nr 133 poz. 849 z poźn. zm.)
Okres prewencji: czas, po zastosowaniu środka ochrony roślin, w którym człowiek i zwierzęta nie powinni stykać się ani przebywać w pobliżu miejsc, także w obiektach, w których zastosowano środek ochrony roślin
Podstawa prawna
Art. 2. ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o ochronie roślin (tj. Dz.U. z 2008 r. nr 133 poz. 849 z poźn. zm.)
Do środków do walki z chorobami polecamy podkarmiaczki do każdego ula. W naszym sklepie znajdą również państwo syropy oraz pełnowartościowe ciasta.
Zdjęcia są ilustracją poglądową i czasami przedmioty mogą różnić się od wyglądu w rzeczywistości. Nie zmienia to jednak ich właściwości użytkowych.